Osnovna šola Šmartno pri Slovenj Gradcu se je s šolskim letom 2024/2025 vključila v projekt Digitalna transformacija izobraževanja za trajnostno prihodnost – učenci, trajnost, RIN kot izziv (Utrinki).

Projekt je v okviru javnega razpisa »Razvoj digitalnih kompetenc in temeljnih znanj računalništva in informatike 2024 – 2026« v okviru Ministrstva RS za vzgojo in izobraževanje ter Evropske unije – NextGenerationEU pridobila Fakulteta za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru.

RIN je mlada temeljna znanstvena veda, ki je kot splošnoizobraževalni predmet usmerjena v pridobivanje in razvijanje temeljnih znanj računalništva in informatike, logičnega razmišljanja ter spretnosti in oblikovanja stališč in odnosa, kar učencem omogoča aktivno in odgovorno življenje oziroma delovanje v sodobni družbi (npr. reševanje problemov, argumentirano presojanje, kritično razmišljanje).

S projektom želimo celovito razvijati in nadgraditi digitalne kompetence in temeljna znanja računalništva in informatike. Cilj projekta je preizkušanje in implementacija didaktičnih pristopov ter pedagoških strategij za razvoj temeljnih znanj RIN učencev v inovativnih oddelkih ali skupinah. Med pričakovanimi rezultati projekta so izdelani in objavljeni pristopi na področju dviga temeljnih znanj RIN pri učencih, vključno s katalogom znanj, ki zajema nabor temeljnih vsebin RIN, kriterije uspešnosti ter predlagane standarde znanj. Poleg tega bodo izdelani in objavljeni učni scenariji, ki bodo hkrati z usposabljanjem strokovnih delavcev omogočili trajnost rezultatov projekta.

V projektu sodelujejo tudi:

Osnovna šola Pohorskega odreda Slovenska Bistrica,

Osnovna šola Franca Rozmana Staneta Maribor,

Osnovna šola Partizanska bolnišnica Jesen Tinje,

Osnovna šola Breg Ptuj,

Osnovna šola Šmartno na Pohorju,

2. Osnovna šola Slovenska Bistrica in

Vrtec Otona Župančiča Slovenska Bistrica.


Koordinator projekta OŠ Šmartno: Marko Laznik

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)