ekovrt

V sredo, 23. oktobra 2019, je potekala zaključna prireditev tematske zasaditve šolskega vrta na temo Eksotične rastline v domačem vrtu. Obiskovalci so lahko poizkusili različne azijske jedi in napitke, kot so kimchi, azijska solata, ingverjev kruh, pražen riž s prilogami, jamu, zlato mleko in druge. Posladkali so se lahko tudi z andskimi jagodami ter preizkusili azijski pripor – palčke. Na voljo je bila tudi brošura z recepti, iz katerih so bile jedi pripravljene, pa tudi opisi rastlin in njihovih zdravilnih lastnosti.

Na prireditvi so sodelovali otroci iz interesne dejavnosti vrtnarska ustvarjalnica in kuhamo in pečemo, pod mentorstvom učiteljic Nadje Bartol in Irme Hartman Javornik. Brošuro je oblikovala in slikovno opremila učiteljica Lilijana Pelc, za dekoracijo in ureditev prostora pa je poskrbel učitelj Milan Bajželj.

JESENSKA DELA NA MEDOVITEM VRTU 2021-22