Crta

Pridruži se nam tudi ti ter pridi v šolo:

peš (vsaj od parkirišča pri Cvetličarni Anja ali od parkirišča pri pošti),

s kolesom,

s skirojem,

z rolko,

z rolerji,

s kotalkami,

s šolskim prevozom

Šolsko leto 2021/22

Projekt S kolesom v šolo se še vedno nadaljuje. Vse tiste, ki se našemu projektu še niste priključili, vabim, da to storite čimprej. Vaš prvi korak je, da pri učiteljici Darji Podjavoršek dobite soglasje, ki ga podpišejo starši. V naslednjem koraku pa dobite na vaše kolo čip, ki potem meri število vaših prihodov v šolo oz. kilometre, ki jih opravite.

Preko te povezave pa boste vstopili v aplikacijo.

Lep pozdrav in uspešno miganje,
vam želi mentorica projekta S kolesom v šolo Darja Podjavoršek.

S  KOLESOM  V  ŠOLO

Projekt  S kolesom v šolo izvajamo v sodelovanju z Zavodom Ekopren, Društvom varno aktivnih poti ter Vegatopom.

Projekt predvideva elektronsko evidentiranje učencev, ki pridejo v šolo s kolesom, skirojem, urbanim kolesom ali rolko. Na vsako prevozno sredstvo se pritrdi RFID (elektronski čip), ki omogoča zaznavo prihoda v šolo z določenim prevoznim sredstvom. V čipu so podatki o učencu, elektronski sistem zaznave, ki je pritrjen na kolesarnici, pa je prilagojen tako, da se evidentiranje izvaja samo enkrat na dan.

Cilji projekta:

• določitev varne kolesarske poti do šole v obsegu 4 km,
  • dostopnost s kolesom s seznamom prednostnih ukrepov za kolesarjenje v šolo,
  • povečanje števila alternativnih potovanj (kolo, skiro, urbano kolo, rolka) v šolo,
  • izboljšanje varnosti na kolesarskih poteh.

Konec šolskega leta bodo najboljši učenci pridobili diplomo s podatki o prevoženih kilometrih in s številom opravljenih poti in prihrankov (gorivo, CO2, delci MP10). Razred, ki opravi največ kilometrov, pa bo denarno nagrajen.

Več o projektu:

Elektronsko evidentiranje urbanih koles, koles in skirojev

POBUDA s kolesom v šolo 2016

Prestavitev montaže števcev:

Montaža števcev – ppt datoteka

Montaža števcev – pdf datoteka

Spletna anketa za učence šole:

Evropski teden mobilnosti (september 2021)

(obvestilo za starše)

Spoštovani!

V sklopu projekta Trajnostna mobilnost oz. S kolesom v šolo se bo v Evropski teden mobilnosti (od 13. 9. do 17. 9. 2021) vključila tudi naša šola.

Kot Ekošola želimo naše učence vzpodbuditi k trajnostnim potovalnim navadam, zato vas prosimo, da bi, če je možno, vaš otrok (seveda s primernim spremstvom) v naslednjem tednu prišel v šolo in odšel iz nje:

– peš (vsaj od parkirišča pri Cvetličarni Anja ali od parkirišča pri pošti),

– s kolesom,

– s skirojem,

– z rolko,

– z rolerji,

– s kotalkami.

Mentorica

Darja Podjavoršek

(Skupno 1.242 obiskov, današnjih obiskov 1)