prenos_šola

Osnovna šola je prva stopnica v vseživljenjskem učenju in napredovanju. Zelo pomembno je, da se izobraževanje kvalitetno nadaljuje v smislu pridobivanja ustrezne strokovne izobrazbe.

V 3. triadi namenimo precej časa in pozornosti spoznavanju poklicev, izobraževalnih programov in seveda mreže srednjih šol v naši regiji in v državi.

Zelo pomembno pa je, da učenci dobro ”spoznajo” tudi sami sebe – svoja močna področja in tudi slabosti, interese in talente. Le na ta način bodo izbrali pravi izobraževalni program zase in kasneje v življenju uspeli izkoristiti priložnosti za poklicni uspeh.

V programu kariernega informiranja in svetovanja je:

obisk Centra za informiranje in poklicno svetovanje v Ljubljani,

Dan poklicev – spoznavanje poklicev v delovnih okoljih,

predavanje poklicnega svetovalca o trgu dela v naši regiji in Sloveniji za starše in učence,

Poklicna tržnica (skupaj z drugimi osnovnimi šolami v občini Slovenj Gradec),

Dan odprtih vrat slovenskega gospodarstva (skupaj z Gospodarsko zbornico in podjetji).

Uporabne aplikacije:

e-svetovanje

mojaizbira.si

interaktivni vprašalnik Kam in kako.