EKOŠOLA OŠ ŠMARTNO PRI SLOVENJ GRADCU

– KAJ POMENI BITI EKOŠOLA

– PREDSTAVITEV PROGRAMA

Uradna spletna stran Ekošole

V projekt Ekošola se je OŠ Šmartno vključila že na samem začetku delovanja. Takratni učiteljski zbor in vodja projekta so podpisali eko listino, že naslednje leto smo prejeli zeleno zastavo. Vse do danes jo s svojim programom in delovanjem obnavljamo, pri delu pa moramo upoštevati metodologijo 7 korakov:

1. Vzpostavitev eko-odbora,
  2. okoljski pregled,
  3. sestava eko-akcijskega načrta,
  4. nadzor in ocenjevanje uspešnosti zastavljenih ciljev,
  5. kurikulum – delo po učnem načrtu,
  6. obveščanje in ozaveščanje v šoli, lokalni pa tudi širši skupnosti,
  7. eko-listina.

Zelena zastava je tudi edino javno in mednarodno priznanje slovenskim šolam za okoljevarstveno delovanje, skladno z mednarodnimi kriteriji FEE (Foundation for Environmental Education).

zastava eko

Rdeča nit vseh dejavnosti je osveščati, opozarjati, izobraževati mlade generacije o aktualnih dogodkih v zvezi z ljudmi in okoljem, kjer živimo.

Skozi dejavnosti v programu oblikujemo bodoče odrasle ljudi, ki bodo vplivali na trajnostni razvoj, že zdaj pa vplivajo na obnašanje odraslih ter spreminjajo njihove vzorce ravnanja. Program Ekošola je šola za življenje, zato v njem uresničujemo naslednja načela:

• skrb za sočloveka
  • okoljska vzgoja (trajnostni vidik)
  • naravoslovne dejavnosti
  • vrednote
  • dejavnosti mladih v okviru projektov
  • vzgojni vidik

Želimo si, da bi znanje iz šolskih klopi znali uporabljati in povezovati z  življenjem, predvsem pa, da mladim, ki zapustijo našo šolo, ne bo vseeno za to, kar se dogaja v okolju, kjer bodo živeli. Verjamemo, da bo vsakemu šolarju nekaj malega le ostalo in enkrat v življenju tudi koristilo.

_____________________________________________________________________________________________

Z roko v roki za ohranjanje biotske pestrosti

Projekt je omogočila ameriška ambasada v Ljubljani.

Video se nahaja na povezavi – KLIK

Urejanje šolske okolice – FOTOGALERIJA

Video – OTROCI VRTNARJI

Nekaj utrinkov iz prireditve v Sl.Gradcu – otroci vrtnarji