V ponedeljek, 24. 6. 2024, je bil na TV Slovenija v rubriki Slovenska kronika objavljen prispevek o zmagovalcih natečaja projekta ‘Strpnost je kul‘, ki ga vodi Društvo za strpne odnose Eksena in je financiran s strani EU ter je del programa Impact4Values.

V prispevku je prišlo do izpada informacij glede navedbe glavnega izvajalca projekta ‘Strpnost je kul’ in ustvarjalcev zmagovalne edukativne dramske igre ‘Ta pjesneta čjka j’, ki je skozi ta projekt nastala na OŠ Šmartno pri Slovenj Gradcu.

K televizijskemu prispevku tako dodajamo pojasnilo, da se je OŠ Šmartno pri Slovenj Gradcu v šolskem letu 2023/24 v projekt ‘Strpnost je kul’ vključila pod vodstvom Društva za strpne odnose Eksena, sodelujoči v projektu in ustvarjalci zmagovalne edukativne dramske igre ‘Ta pjesneta čjka j’ pa so učenci 2. a razreda in mentorji Ivica Kovač Fijavž, Marko Laznik, Lidija Mlinšek ter Katarina Kotnik.