Razprodaje, razprodaje!!! Črni petek že danes! Ne zamudite ugodne ponudbe!« Znane besede? Vidimo in slišimo jih na vsakem koraku. Naša šola ne želi biti del potrošniške miselnosti. Zato je skupaj z osnovnima šolama Aslandskoli z Islandije in Ziburys iz Litve zasnovala Erasmus+ projekt BELI PETEK – WHITE FRIDAY, ki ga razumemo kot premik k odgovorni in trajnostni potrošnji. V nasprotju s konceptom »črnega petka«, sinonimom za velike razprodaje in spodbujanju k nenadzorovanem nakupovanju, želimo z našim naslovom »beli petek« ponazoriti nov začetek odgovornejšega pristopa k potrošnji. Drugo skupno srečanje sodelujočih učiteljic v projektu je pokrivalo tematiko odpadkov hrane in je potekalo na naši šoli. Načrtovale smo aktivnosti za naslednje šolsko leto, obiskale reciklažni center Biotera Komenda in zbirni center Kocerod, analizirale aktivnosti za prejšnjo temo projekta, plastiko, ter naredile načrt za diseminacijo projekta. Seveda tudi tokrat nista manjkala topel sprejem in ogled skritih kotičkov naše izjemne dežele.