V  petek, 17. maja 2024 smo si z učenci 2. in 3. razreda privoščili malo drugačen konec tedna. Odločili smo se, da bomo prespali v šoli.

V lepem popoldnevu smo se podali proti Homcu in Dobravskemu gozdu.

Na poti smo opazovali naravo in spoznavali zdravilne rastline. V Dobravskem gozdu smo raziskovali gozd in se igrali gozdne igre.

Po povratku so si učenci pripravili ležišča v razredu. Večerja je vsem zelo teknila. Sledila je nočna orientacija po šoli, kjer so učenci reševali zanimive naloge. Da je bila pustolovščina še boljša, so se morali znajti v temi, pomagali so si lahko s svetilkami. Po uspešno opravljenih nalogah smo na medovitem vrtu raziskovali skrito nočno življenje živali. Dejavnost smo poimenovali Talni živžav.

Še vedno smo bili polni energije, zato smo veselo zaplesali nekaj družabnih plesov.

Ob zgodbicah za lahko noč nam je počasi le uspelo zaspati. Brez domotožja in nekaj pretočenih solz pa tudi tokrat ni šlo.

Prebudili smo se v sončno sobotno jutro, pozajtrkovali, potelovadili in veselo zaplesali.

Ustvariti okolje, kjer lahko otroška radovednost cveti, je naša najpomembnejša naloga. Druženje je bilo prijetno, zabavno in dogodivščin polno.

Mentorici: Marija Z. Friškovec in Renate Bašek