Lepo pozdravljeni!

Naslednji teden se začenja vseslovenski projekt “Teden pisanja z roko 2022”, obeležili ga bomo tudi na naši šoli.

Učiteljice-učitelje na razredni stopnji bi prosila, da bi v naslednjem tednu vsaj del ene izmed ur namenili pisanju z roko. Na predmetni stopnji se bomo pisanju z roko posvetili pri slovenščini, angleščini in nemščini.

NAMIGI:

Letošnja tema:

Pišem z roko, ker ………..,

Učenci lahko na bele ali barvne liste napišejo in nadaljujejo misel, ki se začne z

Pišem z roko, ker ………..,

Učenci lahko pišejo TUDI:

–  pismo sošolki ali sošolcu,

–  prepišejo kakšno pesem slovenskega avtorja,

–  prepišejo prevod besedila slovenskega avtorja v tuj jezik.

Društvo radi pišemo z roko vsako leto izbere 3 ambasadorje, ki s svojimi rokopisi podprejo projekt. Teden pisanja z roko, ki bo potekal od 17. do 21. januarja 2022, bodo s svojimi rokopisi podprle tri ugledne osebnosti: pisatelj Tadej Golob, olimpijska zmagovalka Janja Garnbret in igralka Mojca Fatur.

Ob zaključku tedna bomo izdelke razstavili v avli. Izdelke mi, prosim, tekom tedna oddajte na mojo mizo. S svojim izdelkom se lahko projektu priključimo tudi učitelji.

Hvala za sodelovanje, Tadeja.