V tednu od 19. do 27. novembra poteka evropski teden zmanjševanja odpadkov (ETZO). Letošnja osrednja tema je namenjena tekstilu in nosi naslov “Tekstilni odpadki so iz mode”. Dejavnostim in akcijam ob ETZO se bomo priključili tudi na naši šoli. V teh treh mesecih letošnjega šolskega leta se je nabralo že precej pozabljenih oblačil, ki so vsakodnevno razstavljena v kotičku pod stopnicami v avli šole. Od ponedeljka, 21. 11. 2022, do srede, 23. 11. 2022, bomo med glavnimi odmori razstavili in predstavili pozabljena oblačila še na “mini modnih revijah“, ki bodo potekale vsak glavni odmor v telovadnici. V četrtek, 24. 11. 2022, bomo na sejmu dobre volje oblačila razstavili še v avli šole, nato pa jih bomo oddali društvom in otrokom, ki jih potrebujejo.

Učenci, pridite in preglejte pozabljena oblačila ter vzemite, če je kaj vašega.

EKO POZDRAV!