Pred začetkom šolskega leta, 30. avgusta, se je v Čatežu ob Savi odvila Konferenca koordinatorjev programa Ekošola. Ob tej priložnosti so bile podeljene nagrade za izbrane trajnostne projekte in dejavnosti, ki so jih učenci skupaj z eko mentorji izvedli v preteklem šolskem letu. Naša šola se je ponovno izkazala z videoposnetkom na temo »Z roko v roki za biotsko raznovrstnost«, ki ga je pripravila skupina četrtošolcev pod mentorstvom učiteljice Renate Bašek. Nagrajeni videoposnetek je na voljo na tej povezavi.

Na konferenci je sodelovalo tudi mnogo drugih slovenskih šol. Ogledali smo si lahko številne zanimive primere dobre prakse in dobili nekaj novih idej za bodoče eko dejavnosti na naši šoli.

Eko pozdrav!