16. septembra malo pred osmo uro smo se s sošolci zbrali pred šolo, vzeli malico in odrinili proti Libeličam. Ko so nas tam sprejeli, smo peš odšli proti cerkvi sv. Martina. Najprej smo si ogledali eno od treh kostnic v Sloveniji, ki je tudi najbolje ohranjena in najbolj obiskana. Po ogledu nas je spremljevalec povabil v cerkev, kjer nam je razlagal o zgodovini Libelič. Od cerkve smo se spustili do nekdanje šole, kjer so nam pokazali črno kuhinjo in prostore šole.

Nato smo se z avtobusom odpeljali proti dvorcu Bukovje nad Dravogradom. Tam so nam najprej pokazali ruševino stolpa iz srednjega veka. Popeljali so nas v zgodovino dvorca in plemičev, ki so živeli na njem. Pokazali so nam tudi posnetek osvobodilne vojne za Slovenijo. Razkazali so nam tudi prostore, v katerih so bivali vojaki, in nekaj njihove opreme.

Zadovoljni in polni novih informacij smo se odpravili nazaj proti šoli. Ob sončnem vremenu smo preživeli res lep kulturni dan.

Tjaš in Lana